Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

soru ekleme

Giriş

Kayıt Ol

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.Morbi adipiscing gravdio, sit amet suscipit risus ultrices eu.Fusce viverra neque at purus laoreet consequa.Vivamus vulputate posuere nisl quis consequat.

Zara Çalışma Şartları ve Maaşlar 2018

Zara Çalışma Şartları ve Maaşlar 2018

Son yıllarda gözde perakende firmalarından biri olan Zara, gerçekten hem kalitesiyle hem de personelleriyle üst düzey hizmet vermeye devam ediyor. Özellikle personel seçimi konusunda gerçekten de dikkatli davranan Zara’nın başarısının altında yatan etmenin personel kalitesi olduğunu söyleyebiliriz. Peki, Zara firmasında çalışmak isteyen personel adayları hangi şartlarla karşılaşıyor ve ne kadar maaş alıyor? Gelin birlikte Zara çalışma şartları ve maaşlarını inceleyelim.

Zara Çalışma Şartları

Zara firmasında çalışmaya başladığınızda, mutlaka haftalık 45 saat çalışma sürenizi doldurmak zorundasınız. Zara’nın bazı şubelerinde 45 saat 4 günde dolduruluyor ve kalan 2 gün izinli şekilde geçirilebiliyor. Fakat birçok mağazada 45 saat, tüm hafta boyunca çalışılıyor ve 1 gün izin gününüz oluyor. Ayrıca firmada bir yıl çalışma sürenizi doldurduğunuz taktirde yıllık 14+2 gün izin kullanabiliyorsunuz. Vardiyalı bir sistemle çalışan firma, genellikle personellerine hafta sonu izin kullandırmıyor. Çünkü hafta sonları, mağaza diğer günlere göre çok daha yoğun olabiliyor.

Zara Maaşları

Zara, personellerine asgari ücretin %50 daha fazlasını veriyor. Ayrıca prim konusuna da önem veren firma, aylık belirlenen ciro geçildiğinde personellerine maaşlarının %20’si kadar da fazla maaş verebiliyor. Ayrıca firmada personel servisi ve yemek kartı gibi imkanlardan da faydalanabiliyorsunuz. Kısacası firmaya giriş yaptığınızda Maaş + yemek kartı + yol + prim gibi imkanlardan faydalanabileceksiniz.

Zara İş Başvurusu

Zara firmasına iş başvurusu yapmak için, yüz yüze görüşmeniz daha iyi olacaktır. Öncelikle firmaya bir geçmiş yani, cv bırakmalısınız. Zara, personel konusunda oldukça hassas bir firma olduğu için her insanı direk işe almıyor. Önce geçmişiniz inceleniyor, daha sonra çalıştığınız yerlerle irtibat kurularak durumunuz sorgulanıyor. Eğer pozitif yorumlar alabilirseniz, Zara firmasında işe başlayabilirsiniz.

Hakkında KadinlarMelektir

kadinlarmelektir.com yönetici editörü

Yorum ( 1 )

  1. […] iş başı yapmak ve maaşları çalışma şartları hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz Zara Çalışma Şartları ve Maaşlar 2018 yazımızı […]

Leave a reply