Ana Sayfa / MODA & HAYAT / Yurtdışına Giderken Yanınıza Almanız Gereken Şeyler

Yurtdışına Giderken Yanınıza Almanız Gereken Şeyler

 

Eğer yurtdışına çıkmak gibi bir planınız varsa, yurtdışına çıkmadan önce yanınıza almanız gereken eşyaları sizin için araştırdık.Bu yazıda sizleri ”yanıma ne almalıyım, neleri unutmamalıyım” gibi sorulardan kurtaracak.Hadi başlayalım.

1-Küçük Bir Valiz

Yanınıza mümkün olduğunca az eşya almalısınız.Hatta el bagajı ile sınırlı kalmanız sizin için avantaj olacaktır.Hemde bir gezginseniz bunun avantajını göreceksiniz.Eğer el bagajınızdaki eşyaları ihtiyacınız doğrultusunda doğru seçerseniz, aslında size yeterli olduğunu göreceksiniz.

2-Taşınabilir Şarj Cihazı

Gideceğiniz yerde bol bol çekeceğiniz fotoğraflara,gün boyu şarjı dayanmayan telefonunuz için hafif ve kolay taşınabilir bir powerbank bulundurmanız size çok avantaj sağlayacaktır.Gün boyu priz aramak zorunda kalmayacak, sizi prize bağlamayıp gideceğiniz her yerde şarjınızı yanınızda taşıyabileceksiniz.

3-Boyun Yastığı

Küçük bir boyun yastığı, uçakta veya seyahatiniz sırasında sizi boyun ağrıları çekmekten kurtaracak.Şişirilebilir olanlar taşıması kolay olduğu için size avantaj sağlacaktır.

4-Yağmurluk

Dünyanın birçok yerinde ansızın yağmur indirebilir.Hava güneşlidir ama bir bakarsınız sırılsıklam olmuşsunuz.Gittiğiniz ülkede isterseniz poşetlerle dolanın, isterseniz rahat ve şık yağmurluklarınızla doya doya gezmenin tadını çıkartın.Seçim sizin.

5-Spor Ayakkabısı

Buda hava koşulları dışında olan bir eşya.Topuklu ayakkabı ile istediğiniz kadar gezebileceğinizi düşünün, ama ne yazık ki durumun öyle olmadığını göreceksiniz.Eğer ayakkabınız rahatsızsa, sadece bir kaç saat gezebilirsiniz.Daha sonrasında korkunç ayak ağrılarıyla ve yorgunlukla tatiliniz zehir olabilir.Bunun önüne geçmek için en rahat ettiğiniz spor ayakkabıyı gezinin boyunca ayağınızdan çıkarmamanız size çok fayda sağlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Doğu Ekspresi Yolculuğu

   Doğu Ekspresi sadece bir seyahat planı değildir, büyüleyici ve unutulmaz bir deneyimdir.Sende mükemmel manzaraları …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir