Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

soru ekleme

Giriş

Kayıt Ol

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.Morbi adipiscing gravdio, sit amet suscipit risus ultrices eu.Fusce viverra neque at purus laoreet consequa.Vivamus vulputate posuere nisl quis consequat.

Ödem Atmaya Yardımcı Olan Besinler

Ödem Atmaya Yardımcı Olan Besinler

Özellikle kadınların yaşamış olduğu can sıkıcı bir durum olan ödem, vücutta gerek yanlış beslenme alışkanlıklarından gerek fiziksel etmenlerden meydana gelen vücut şişkinliğidir. Vücudumuzda fazla miktarda su ve tuz bulunması ödem oluşmasına yol açar. Ödem, vücudun belirli bölgelerinde oluşan hafif şişliklerdir. Gözler görülebilecek derecede olabileceği gibi mide rahatsızlığına da yol açabilir. Ödem atmaya yardımcı olan bazı besinler bulunmaktadır. Gerek içerdikleri vitamin ve mineraller ile gerek de lif oranlarının oldukça fazla olmasıyla vücudumuzda meydana gelen bu can sıkıcı durumu önlemeye yardımcı olurlar.

Maydanoz

Yeşil bitkiler arasında belki de en sağlıklısı olan maydanoz ödem attırmaya da birebir bir sebzedir. Sabahları yarım kase taze olarak yiyebilir isteğe göre çay olarak demleyip suyunu da sabahları aç karnına tüketebilirsiniz. Hem vücudunuzdaki şişliği alacak hem de kilo vermenize yardımcı olcaktır.

Ananas

Ananas içerdiği yüksek lif oranı ile vücudumuz için harika bir besin kaynağı olan tropik bir meyvedir. İçerdiği lif oranı ile ödem attırıcı ve rahatlatıcı bir etkiye sahiptir. Tropik bir meyve olmasına rağmen her mevsim ülkemizde kolaylıkla bulunabilmektedir. Anası ister taze tüketebilir ister suyunu içebilirsiniz. Ama taze tüketmeniz lif kaynağı açısından daha zengin bir öğün olacaktır.

Salatalık

Salatalık %90’ı sudan oluşan ve insan sağlığı açısından önemli bir vitamin kaynağı olan bir besindir. Detoks deyince ilk akla gelen sebze olan salatalık ödem atmak için de harika bir yardımcıdır.

Yeşil Çay

Yeşil çay da sağlık açısından oldukça zengin minerallere sahip bir içecektir. Sabah içeceğiniz 1 bardak yeşil çay gün boyu rahatlamanız açısından yardımcı olacaktır.

Hakkında Sevgi Ece

Gezmeyi seven yazarımız :)

Leave a reply