Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

soru ekleme

Giriş

Kayıt Ol

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.Morbi adipiscing gravdio, sit amet suscipit risus ultrices eu.Fusce viverra neque at purus laoreet consequa.Vivamus vulputate posuere nisl quis consequat.

Migren Ağrısına İyi Gelen Bitkiler

Migren Ağrısına İyi Gelen Bitkiler

Migren ağrısını en iyi tanımlayacak kelime zulümdür desek sanırım yanlış olmaz. Migren ağrısı, tıbben neden kaynaklandığı belli olmayan, ataklar halinde gelişen ve oldukça şiddetli şekilde oluşan, günlük aktivitelerimizin aksamasına yol açan bir sağlık problemidir. Migren ağrısını tam anlamıyla geçirebilecek bir ilaç henüz bulunmamaktadır. Ağrı kesici etkili kullanılan ilaçlar sadece migren ağrısını hafifletmektedir. Migren ağrısını tam anlamıyla dindirebilecek bir yöntem maalesef bulunmasa da ilaç kullanmak yerine bitkisel yöntemler ile ağrıyı hafifletmek mümkündür. Doğal bir tedavi yöntemi olan bitkilerin vücudunuz üzerinde herhangi bir yan etkisi bulunmadığı için ilaçlardan çok daha faydalıdır.

Gümüşdüğme

Gümüşdüğme bitkisi kolaylıkla aktarlardan bulunabilen ve migren ağrısını dindirmeye yardımcı olan bir bitkidir. Eski zamanlardan günümüze kadar gelen gümüşdüğme bitkisi tıbbi tedavi yöntemlerinin bu kadar gelişmediği dönemlerde de pek çok kişi tarafından kullanılmıştır. Yapılan araştırmalar sonucunda gümüşdüğme bitkisinin migrene karşı olumlu etkiler yarattığı kanıtlanmıştır.

Zencefil

Zencefil herkesin bildiği, hemen hemen herkesin mutfağında bulunan bir bitkidir. Gerek bütün gerek toz halinde türk mutfağında da oldukça tüketilmektedir. Zencefilin bir diğer faydası da migren ağrısını hafifletmesidir. Yüksek miktarda fayda sağlayan zencefil ister çay ister taze şekilde tüketilebilir.

Defne tohumu

Diğer bir bitkisel tedavi yöntemi ise defne tohumudur. Defne tohumu da kolayca aktarlarda bulunabilmektedir. Defne tohumunu toz haline getirip günlük olarak bir çay kaşığı kadar yutabilirsiniz. Veya bal ile karıştırıp yiyebilirsiniz. Migren ağrısına oldukça iyi gelen defne tohumu rahatlamanız açısından yardımcı olacaktır.

Hakkında Sevgi Ece

Gezmeyi seven yazarımız :)

Leave a reply