Kolayca Bebek Uyutma Önerileri

Kolayca Bebek Uyutma Önerileri

Bebek uykusuna yardımcı olan gizli sosun ne olduğunu merak ediyorsanız, sihir olmadığını söylemek için buradayız, fakat kesinlikle küçükkenki hayal dünyasına taşımak için yapabileceğiniz bazı şeyler var. Belirli bir uyku eğitim yöntemlerine, yani annenizin grubu için yapılan tartışmayı kaydetmeyeceğiz, ancak denememiş olabileceğiniz birkaç ipucu var. Okumaya devam etmek!

Beyaz gürültü bir zorunluluktur.

Bunu tahmin etmemiş olabilirsin, ama tamamen sessiz bir oda, aslında yenidoğan uykuya yardımcı olmak için en etkili ortam değildir. Toplam sessizlik, evdeki diğerlerinin kaza sonucu seslerini duymasını kolaylaştırmakla kalmaz, aynı zamanda en iyi uyumu desteklemez. Bebek uykusuna yardımcı olmak için tasarlanmış gerçek bir beyaz gürültü makinesi satın alabilirken, standart bir kutu fan da kullanabilirsiniz. Hatta bazı iyi beyaz gürültü uygulamaları mevcuttur.

Sıcaklığı aşağı çevirin.

Annelerimize göre, çocuklarımızın yeterince sıcak olup olmaması, yeterince katman giymeleri ve genellikle sıcaklık unsurlarından ve iniş ve çıkışlardan korunmaları ile meşgul oluruz. Sıcaklığı artırmak ve Bebeğe fazladan bir kat atmak için çekici olduğu gibi, daha serin bir odada en iyi uyku moduna geçecek. İdeal sıcaklık 65-75 derece F arasındadır. Bu noktadaki sıcaklık çok değişebileceğinden, bebeği pencerelerin ve klimaların doğrudan yolundan uzak tutun.


Ona kestirin.

Bekle, düşünüyorsun, gün boyunca uyur, gece boyunca uyumaz, değil mi? Yanlış. Umutsuz, uykudan yoksun olan ebeveyn, uykudaki uylukları seçebilir ve herkesin geceleyin uyumasına yardımcı olmak için günün büyük bölümünü Bebeğinizin uyanık tutabilir. Bununla birlikte, bu vahşice ters verimlidir. Dediğimiz gibi, uyku begetto uyku. Bebekler kolayca tükenmiştir; gün boyunca sıklıkla şarj etmeleri gerekir. Endişelenmeyin; bu aslında onların gece uykusuna yardımcı olur, bu yüzden küçük bir uyumaya bırakın.

Kundaklama.

Zaten burada bu konuyla ilgili bir yazı yayınladık, ancak tekrarlamayı gerektiriyor. Sarılı bir bebek genellikle daha sakin, daha fazla uykuya hazır bebektir. Uyku tulumları hızlı, kolay kundaklama için mükemmeldir.

Sakin ol.

Uykudan vazgeçtiğinizde ve kendinize 10 dakika keyfinize varabilir ve belki de iki elinizle bir yemek yiyebileceğiniz gibi fantezi bir şey yapmanız için küçük bir tane almak için çaresizce yapmak zordur. İşte şaşırtıcı, zor şey: bebeğinizi tanıdıklarınız gibi, bebeğiniz sizi de bilir. Eğer stresli ve endişeli iseniz, muhtemelen de öyle olacak demektir. Yatmadan önce (ve genellikle ebeveynlik yaparak) hasta, sakin, rahat bir yaklaşım izlemek, işleri daha pürüzsüz hale getirme eğilimindedir. Tahmin edebileceğiniz gibi, sakin bebekler endişeli olanlardan daha iyi uyuyor.

bebeklerimize küçük şampiyonlar gibi uyumalarına yardımcı olmayı taahhüt ediyoruz, çünkü iyi dinlenmiş bebekler mutlu bebekler. İlk dört ayda, ebeveynleri neyin çalıştığını yapmaya teşvik ediyoruz; bu, uyku eğitim yöntemlerini uygulamaya başlamanın zamanı değil. Bundan sonra, ancak, uyku istişarelerimiz , Bebeklerin sağlıklı uyku düzeninde ilerlemesine yardımcı olabilir.

Bir önceki yazımız olan Eliminasyon İletişimi başlıklı makalemizde bebek iletişimi ve eliminasyon iletişimi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM