Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

soru ekleme

Giriş

Kayıt Ol

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.Morbi adipiscing gravdio, sit amet suscipit risus ultrices eu.Fusce viverra neque at purus laoreet consequa.Vivamus vulputate posuere nisl quis consequat.

GEBELİK TESTİ NASIL YAPILIR ?

GEBELİK TESTİ NASIL YAPILIR ?

Anne olmayı bekleyen adayların bir mucizeye sahip olduğunu öğrenmesi amacı ile yapılan testlere gebelik testi denir. İsminden de anlaşılacağı üzere gebelik testi bayanın hamile olup olmadığını gösteren bir yöntemdir. Gebelik testleri oldukça gelişmiş olup, erken gebelik testleri bile bulunmaktadır. Peki, gebelik testini daha önce kullanmamış olan kişiler için gebelik testi nasıl yapılır konusu açıklamak istedik.

Gebelik Testinin Uygulanışı

Gebelik testi yapmak için öncelikle adetinizin 1 hafta gecikmesi gerekmektedir. Eğer gecikme var ise testleri eczanelerden alabilir uygulayabilirsiniz. Testleri uygulamak için sabahları ilk idrarınız ile uygulamanız daha net sonuca ulaşmanıza neden olabilir. Bir kutuya idrarınızı yaparak testin içerisinde yer alan malzeme ile testin üzerine 3- 4 damla idrarı koyunuz. Daha sonra ise 5 ile 10 dakika bekleyerek sonucu alabilirsiniz. Testten tek çizgi var ise sonuç negatif eğer çift çizgi var ise sonuç pozitiftir. Bazı gebelik testlerinde hata oluşabilir. Çizgi çıkmaz ise test geçersiz sayılmaktadır. Gebelik testini adet gecikmesinden önce yaptıysanız doğru sonuç almayabilirsiniz. Bunun için erken gebelik testlerini kullanabilirsiniz.

Hakkında KadinlarMelektir

kadinlarmelektir.com yönetici editörü

Leave a reply