Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

soru ekleme

Giriş

Kayıt Ol

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.Morbi adipiscing gravdio, sit amet suscipit risus ultrices eu.Fusce viverra neque at purus laoreet consequa.Vivamus vulputate posuere nisl quis consequat.

Ev Yapımı Hamburger Rehberi

Ev Yapımı Hamburger Rehberi

Özellikle çocukların severek yediği, fastfood zincirinin ilk halkasını oluşturan hamburgerler, başta anne ve babalar olmak üzere çoğu kişi tarafından onaylanmıyor. Sağlık açısından tehlike yaratabilecek malzemeler içeriyor mu,  kaç kalori, diyet hamburger yapılabilir mi gibi sorular ile zihnini meşgul edenler için hamburger yemek tam bir kabusa dönüşebiliyor. Aslında birkaç değişiklik ile içinize sinen bir hamburger yemek mümkün. İçinde bulunan etin, tavuğun, sosların güvenilirliği konusunda endişe yaşayanlara ev yapımı ve oldukça sağlıklı hamburgerler yapmak çok kolay.

Evde kendi hamburgerinizi yapmak oldukça basit. Bir kere dilediğiniz hamburger ekmeğini tercih edebilirsiniz. Kepekli, tam tahıllı, çavdarlı hamburger ekmeği gibi seçeneklere evinizde kolayca sahip olabilirsiniz. Böylece alacak olduğunuz kaloriyi azaltabilir ve hamburger gibi bir yiyeceği bile sağlıklı bir besine çevirebilirsiniz. İçine koyacağınız malzemeler ise tamamen size ve damak zevkinize kalmış. İster köfte, ister tavuk, ister balık, ister sebze ile süsleyeceğiniz bir hamburger yapabilirsiniz.

Hamburgerin belki de en belirgin özelliği içinde bulunan soslardır. Sosları dilerseniz kendiniz yapabilir, dilerseniz güvendiğiniz bir markanın soslarını tercih edebilirsiniz. Eğer hamburgerinizi köfteli seviyorsanız kendi yaptığınız köfte harcını hamburger köftesi boyutlarında yuvarlayın. Daha sonra tavada iki yüzünü de 3’er dakikalık süre ile kızartın. Kalan kısımların ve içinin pişmesi için fırında 10 dakika kadar pişirin. Bol yağdan uzak ve tamamen içinde hangi malzemelerin olduğunu bildiğiniz hamburger köfteniz hazır!

Aynı şekilde tavuk, balık veya sebze köftesi yaparak da kendinize farklı hamburgerler üretebilirsiniz. Hayal gücünüzü damak tadınızla birleştirin ve hemen mutfağa koşun!

Bu lezzete hem siz hem de çocuklar bayılacaklar.

Hakkında Sevgi Ece

Gezmeyi seven yazarımız :)

Leave a reply