Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

soru ekleme

Giriş

Kayıt Ol

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.Morbi adipiscing gravdio, sit amet suscipit risus ultrices eu.Fusce viverra neque at purus laoreet consequa.Vivamus vulputate posuere nisl quis consequat.

Çörek Otu Yağı ve Yoğurt Karışımı ile Nasıl Zayıflanır?

Çörek Otu Yağı ve Yoğurt Karışımı ile Nasıl Zayıflanır?

Çörek otu yağı, sağlığa olan faydalarının yanı sıra, zayıflamak isteyen kişiler tarafından da kullanılmaktadır. Çörek otu yağı ve yoğurt karışımı; kahvaltıdan, öğle ve akşam yemeklerinden önce tüketilebilir. Dikkat etmeniz gereken husus ise, gün içerisinde 2 veya 3 kase yoğurt tüketmeniz gerektiğidir. Çörek otu, genellikle aşırı kilolu kişilere etki eder ve iştahlarını azaltarak sağlıklı bir şekilde zayıflamalarına yardımcı olur. Yemeklerden önce kullanılan çörek otu, doygunluk hissi yaratır ve bu sayede az miktarda besin tüketilmesini sağlar.

Çörek Otu Yağı ve Yoğurt Karışımı ile Zayıflama

Çörek otunun içerdiği proteinler, sindirimin daha kolay olmasına yarar. Aç karnına alındığı zaman mide asidi ile temas edebilmesi için, kesinlikle yoğurt veya süt ile tüketilmelidir. Çörek otu yağı yerine bitki olarak tüketecekseniz, havanda ezerek kullanmanızı öneririz. Ezilmiş çörek otunu yoğurt ile karıştırıp yediğinizde iştahınız kapanır ve yemek yeme isteği ortadan kalkar.

Bilhassa metabolizmayı hızlandıran çörek otu yağı, bu özelliği sayesinde kilo vermenize yardımcı olur. Ancak çörek otunu bitki olarak alacaksanız, yutmadan evvel kesinlikle ezmelisiniz. Aktarlarda çekilmiş çörek otu bulmanız mümkündür, fakat bekletildiği zaman bazı faydalı etkilerini yitirebilmektedir. Çörek otu yağı ve yoğurt karışımının faydalı olması için her iki ürünün de taze olmasına dikkat etmeniz gerekir. Ayrıca çörek otunu öğüterek tüketmek daha iyi fayda sağlar. 1 çay kaşığı kadar çörek otunu, doğal sütten üretilmiş, yağsız, 1 fincan yoğurt içine karıştırarak da tüketebilirsiniz.

Hakkında aykut

Editörümüz

Leave a reply