Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

soru ekleme

Giriş

Kayıt Ol

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.Morbi adipiscing gravdio, sit amet suscipit risus ultrices eu.Fusce viverra neque at purus laoreet consequa.Vivamus vulputate posuere nisl quis consequat.

Çörek Otu Yağı Nelere İyi Gelir?

Çörek Otu Yağı Nelere İyi Gelir?

Çörek otu, çok eski zamanlardan beri bilinen ve kullanılan bir bitkidir. Hindistan’da yaygın olarak yetiştirilen bu bitki, tedavi amacıyla da kullanıldığı için dünyanın her yerine yayılmıştır. Peki, çörek otu yağı nelere iyi gelir?

Çörek Otu Yağının Faydaları

  • Çörek otu yağı, mide ağrılarına ve mide bulantısına iyi gelir. Bu etkileri sağlamak için; ½ tatlı kaşığı çörek otu yağını ½ tatlı kaşığı zencefil suyu ile karıştırın ve günde iki kez için.
  • Kas, eklem ve kemik ağrılarına iyi gelen çörek otu yağı, romatizma ve artrit ağrılarını da hafifletir. Bunun için ağrıyan bölgeyi çörek otu yağı ile ovunuz (gece yatmadan önce). Kas ağrılarına karşı bir bardak çörek otu yağını masaj şeklinde uygulayabilirsiniz.
  • Çörek otu yağı, baş ağrılarına iyi gelir. Şayet baş ağrısı çekiyorsanız, çörek otu yağı ile ağrıyan bölgeye masaj yapabilirsiniz. Daha sonra tülbent veya uygun bir bez ile sarabilirsiniz.
  • Bağırsak parazitlerini yok eden çörek otu yağı, kurtların düşmesini de sağlar.
  • İçeriğinde birçok mineral ve vitamin vardır. Çinko, kalsiyum, magnezyum ve potasyumun yanı sıra, A, B, C ve E vitaminleri içerir.
  • Çörek otu yağı, sindirim sistemine iyi gelir. Gaz giderici özelliği sayesinde kabızlığı gidermeye katkı sağlar.
  • Öksürük ve bronşite iyi gelir. Bilhassa grip ve nezleye karşı oldukça etkilidir. Burun tıkanmasını keser ve ateş düşürmeye katkı sağlar.

Hakkında aykut

Editörümüz

Leave a reply