Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

soru ekleme

Giriş

Kayıt Ol

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.Morbi adipiscing gravdio, sit amet suscipit risus ultrices eu.Fusce viverra neque at purus laoreet consequa.Vivamus vulputate posuere nisl quis consequat.

BİBERİYE NEREDE BULUNUR – NEREDEN ALINIR ?

BİBERİYE NEREDE BULUNUR – NEREDEN ALINIR ?

Biberiye İle Zayıflama

Biberiye, nemli havayı seven bir bitki çeşididir. Genellikle yazları sıcak ve kışları kurak olan bölgelerde yetişir. Bu bitkiyi orman ve yayla alanlarında bulmanız da mümkün. Aynı zamanda tohumunu satın alarak saksıda yetiştirilebilir. Uzun boyu olan ve çiçek şeklinde yapraklı olarak büyüyen yeşil bitkilerdendir. Yeşil ve kuru olarak tüketilen bu bitkinin zayıflatıcı özelliği de vardır. Yağların erimesi ve yediğiniz besinlerin sindirilmeden dışarıya atılmasında etkili bir rolü vardır.

Biberiye Nasıl Kullanılmalıdır?

Kurutularak kullanılması tavsiye edilen bu bitkinin, yeşil hali de tüketilir. Kurutulmasının ardından sadece yaprakları tüketilir. Bir tatlı kaşığı biberiye yaprağını sıcak suya atınız. Ardından 2 – 3 dakika gibi bekleyiniz. Biberiye bitkisinin rengi çıkacaktır. Ardından aralıklı olarak içmeye devam ediniz. Tok karnına içilmesi tavsiye edilir. Yemeklerden yarım saat sonra içilmesi tüketilen besinlerin depolanmadan vücuttan atılmasını sağlayacaktır. Yemeklerden yarım saat önce içilmesi ise sindirim sistemini harekete geçirerek hızlı çalışmasını sağlar. Böylece vücuda giren besinlerin kolay şekilde sindirilmesini sağlar.

Biberiye Ve Ürünlerini Nerede Bulunur ? Nereden Alınır ?

Farklı bitkilerin ve ürünlerin satıldığı aktarlar vardır. Bu yerlere giderek taze çekilmiş ya da kurutulmuş biberiyeyi satın alabilirsiniz. Nasıl kullanılacağı hakkında bu kişilerden ekstradan bilgi alabilirsiniz. Biberiyenin vücutta herhangi bir zararı yoktur. Tamamen doğal bir bitki olmasından dolayı günlük en fazla 3 bardak içilmesi uygun görülmüştür. Fazla tüketilen bitki çayları böbreklere zarar verebilir. Bu yüzden doğal olan bitkilerin en fazla tüketimi 3 bardak kadar olmalıdır.Biberiye tohumunu satın alarak evinizdeki bir saksıya ekerek büyütebilirsiniz. Düzenli sulama ve güneş görmesinin ardından yapraklarını açacaktır. Sadece yaprak olarak koparılmalı ve dallarından ayrılarak kullanılması gerekiyor. Bu işlemlerin ardından ister yeşil ister kurutulmuş şekilde içebilirsiniz.

Hakkında KadinlarMelektir

kadinlarmelektir.com yönetici editörü

Leave a reply